kuidasheafoti

Kuidas sünnivad head fotod?

Seda, kas ühest pildist saab hea foto või mitte, mõjutavad paljud asjaolud.  Alates õigest valgustusest, poseerimisest, silmavaatest ja lõpetades professionaalse pilditöötlusega. Ma pole lugenud virnades fotoraamatuid, artikleid ega ajakirju. Enamuse asju olen õppinud otse elust – teiste fotograafide kogemusest ja enda kogemusest. Kuidas siis sünnib hea foto ja kui palju Sina pildistama tulles sellele pead mõtlema?

Valgustus

Kui kliendid stuudiosse saabuvad, krutin mina tavaliselt igasuguseid nupukesi ja testin valguse headust. Olles välja timminud hea valguse, määran kindlaks selle toimimise ulatuse ning siis kui Sina platsile astud, näitan Sulle täpselt, millisel põrandatükikesel sa püsima pead, et tulemus saaks parim. Kui vaja, kohendan valgustust vastavalt Sinu poosidele ja näokujule.

Poseerimine

Fotograafi ülesanne pole mitte ainult vajutada nuppu, vaid üks oluline ülesanne võtteplatsil on Sinuga suhtlemine ja Sinu juhendamine. Ära karda kunagi seda, et sa ei oska poseerida või olla. Minu töö on Sind suunata ja juhendada nii, et näeksid pildil võimalikult huvitav ja hea välja. Sinule on mul vaid üks soovitus: jää iseendaks ja ole julge!

Poseerimise puhul on palju klassikalisi õpetusi – kuidas hoida jalgu, käsi ja pead. Ent  klassikalistest soovitustest ei tasu alati rangelt kinni hoida. Pole mõtet end raamidesse suruda, sest põnevamad tulemused sünnivad tavaliselt siis, kui raamidest välja astud.

Värvid

Värvid on fotol väga olulised. Fotosessioonile tulles soovitan Sulle pigem erksaid, värvilisi ning heledamaid riideid ja aksessuaare, kui halli, pruuni ja musta. Puhtad ja selged värvid näevad fotol paremad välja.

Makeup

Fotomeik peaks olema veidi tugevam, kui tavameik. Fotol „pehmeneb“ meik päris palju. Pööra tähelepanu ka nahadefektide peitmisele, stuudio valgus toob need üsna hästi nähtavale.

Siiski, kui Sul on ohatis huulel või vistrik näos, mida peita ei suuda, ära kunagi sessioonile tulles selle pärast muretse.  Kõik üleliigne, mis tavapäraselt Sinu näkku ei kuulu, saab Photoshopiga eemaldatud.

Ka hambad saavad vajadusel kerge valgenduse ja kortsud kerge pehmenduse. Minu südameasi on teha Sinust  võimalikult kaunis pilt.

Silmad

Silmad ja silmavaade on fotol nii olulised, et pidasin vajalikuks seda eraldi välja tuua. Üldjuhul ma juhendan Sind, kuhu vaadata ja kuidas vaadata.

Silmad peegeldavad seda, mis meeleolus Sa parasjagu oled. Muutub meeleolu, muutub kogu foto. Emotsioonid on fotol väga olulised ja need peegelduvad peamiselt just silmadest.

Kodus võid eelnevalt katsetada ka naeratamist, jälgides samal ajal, mida Sinu silmad teevad. Kui laginal naerdes silmad väga kitsaks muutuvad, on Sul parem kerge muigega piirduda.

Fototöötlus

Kui oma klientidel vahel sessiooni ajal tehtud pilte lasen vaadata, siis mainin alati, et need on toorfailid ehk vanas keeles negatiivid, mis läbivad enne valmimist korraliku töötluse.

Sessiooni järgne piltide töötlemine võtab tavaliselt kordi kauem aega, kui pildistamine ise. Valgustasakaal, tonaalsus, teravus ja ruumilisus on need, mida pea alati tuunima peab. Tulemus peab võimalikult ilus, terav ja ruumiline jääma.

Minuga pildistades saad pildistamisnõuandeid enne fotosessiooni ja hea juhendamise fotosessiooni ajal. Vali välja fotosessioon ja tule pildistama!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *