Nõuanded fotosessiooniks

täispakett

RIIETUS

Riietuses soovitan pigem heledaid kui tumedaid toone. Rõõmsad värvid jäävad paremad kui hall, pruun ja must. Kui tume riietus on taotluslik, siis las olla.

Perepilti tehes võiks mõelda ühtsuse loomisele, kas kõikidel ühtevärvi särgid või leppida kokku et kasutate mingites kindlates toonides riideid. Toon näite: kui fotol on näiteks 7 liikmeline pere, valdavalt heledates toonides ja siis ühel inimesel on äkki must seelik ja vanaisal tumesinine ülikond, on need nagu kaks võõrkeha pildil ja üldmulje ei jää hea. Perepildil võiks kohe kindlasti musti ja süngeid toone pigem vältida. Terve grupp tumedas riietuses loob kohe sünge meeleolu.

Vältida võiks peenemustrilisi riideid, kuna need hakkavad fotol tekitama visuaalset müra, mistõttu sina, kui kõige olulisem, jääd varju. 

Rõõmsad ja erksad toonid nagu punane, kollane, roheline jm, jäävad fotol alati head. Juhul kui armastad pigem lihtsust ja minimalismi võib mõelda toon toonis variante, et kui teeme beezika tausta, siis beezikad või valged riided. Või valgel taustal valged riided. Peamiselt kasutame taustavärvina valget, halli või beezikat tooni. Võid visuaalselt kujutleda, millised toonid võiks sobida nende taustadega. Kõiges saad minuga eelnevalt kokku leppida.

Hea kui riietus jätaks kaela vabaks, siis tundub kael pikemana ja ilusamana ning see annab pildil palju juurde.

Täispikkuses pilte teeme üldiselt vähe, seega jalad väga palju pildile ei jää. Ent mõne täispikkuses pildi siiski teeme ja selleks puhuks võid mõelda läbi ka jalavarjud – kas jääda pildile sokkis, jalatsitega või hoopis paljajalu. Kui sokid, siis pigem tumedad. Naistel teevad kontsad jala visuaalselt ilusamaks.Kui otsustate mingi variandi kasuks, siis pere või grupipildil võiks kõik liikmed olla ühtemoodi, kas siis sokkides, paljajalu või jalatsites. Jalatsite tallad peavad stuudiopõrandal olema puhtad, kuna pildistame valgel põrandal. Seega vahetusjalatsid kaasa või ole kindel, et saad kohapeal tallad ilusasti ära puhastada.

Pikemal sessioonil on võimalik stuudios ka riideid vahetada selleks ettenähtud kabiinis. 

 POOSID

Sa ei pea olema modell et saada ilusaid ja vahvaid pilte. Juhendan sind kõiges kohapeal. Ilusad jäävad loomulikud poosid, mistõttu ära poosidega üle pinguta. Püüan jälgida just sinu loomulikku olekut ja asendeid, mis teinekord jäävad väikese kohendusega kõige paremad.

Mida vabamalt end tunned, seda huvitavamad poosid tulevad. Loomulikult inimesed on erinevad ja alguses on paljud veidi krampis, aga ära muretse, pildistamise käigus muutud vabamaks.

Soovi korral võid näoilmeid ja poose harjutada eelnevalt ka kodus peegli ees. Sel juhul jälgi, et väga üle ei pakuks, liiga kramplikud ja sätitud asendid ei jää head ega loomulikud. Püüa säilitada pingevaba olek nii kehas kui näos.

Selg sirgu ja kael sirutatud jääb pildil muidugi parem kui kössis asend, ent sirutus ei tohi välja näha pinges vaid pigem loomulik ja mugav.

Võid mõelda sellele, milliseid keha osasid soovid rohkem esile tuua, need püüa lükata etepoole. Naistel enamasti rind ettepoole ja kõht tahapoole. Etepoole toodud asjad näivad suuremad, tahapoole lükatud väiksemad.

Väike poseerimisõpetus youtubes: https://www.youtube.com/watch?v=LD782-aPrCU

MEIK

Meigi kohta saad häid nõuandeid lugeda siin.

 

Kui sul on lisaküsimusi või soovid mõnda konkreetset ideed arutada, kirjuta mulle julgelt!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *