pedroquintela

Minu lemmikfotograafid

Kas fotograafil võib ka olla lemmikfotograafe? Peale iseenda? Absoluutselt!

Mõtlesingi, et teen vahelduseks ühe postituse enda ammustest ja viimase aasta lemmikutest pilditegijatest. Vahelduseks postitustele, mida ma enda fotodega ehin.

Ja siin nad siis on, ilusasti reas (mitte pingereas) fotograafid, keda ikka ja jälle imetlen. Ilmselt on nad kõik mingil omal huvitaval moel mõjutanud ka minu kui fotograafi arengut. Ja ma räägin seekord ainult kodumaistest, ehk Eesti fotograafidest.

Madis Palm (kommerts- ja moefotograaf)
Madis oli minu esimene lemmikfotograaf. Aastaid tagasi kui seltskonna pildistamisega alustasin, siis imetlesin Madise töid ikka sajaga. Ja imetlen ka täna. Meisterklass, siin polegi midagi muud öelda. Imetlus Madise tööde vastu oli mu seltskonnafotograafi-ajastul ikka nii suur, et sebisin endale suisa kohtumise temaga, et uurida, kuidas ta neid maagilisi pilte teeb. Kohtumisest sündis tookord intervjuulugu Pärnu Postimehele, mis ühtlasi tutvustas ka Madise tollast näituseprojekti Pärnu kohvikus Friends. Vestlusest Madisega on mul meeles see, kuidas ta ütles, et tema on harjunud töötama ainult proffesionaalsete modellidega ja kui ta peab pildistama mitte modelle, on see suurem väljakutse. Siit ma mõistsin, kui head suhtlemise- ja juhendamisoskused peavad olema fotograafil, et teha mittemodellist kaanestaari vääriline pilt.

Omaette vahva seik on see, et sel suvel oli mul au teha portreefotosid Madise vennast. Elu pakub vahel uhkeid kokkusattumusi.

Madise FB: https://www.facebook.com/MadisPalmPhotography

Kristel Vask (kunstnik ja fotograaf)
Kristel ei tee mitte ainult ilusaid fotosid, vaid ka väga kauneid ehteid ja maale. Samuti disainib ta aeg ajalt rõivaid ning kujundab kodu. Tõeline kunstnikuhing, kelle loomingu tuline austaja olen salamisi koguaeg olnud. Minu jaoks on siiani mõistatus, kuidas nii palju annet mahub ühe inimese sisse. Muide Kristel on väga ilusaid pilte teinud ka minust.

Kristel pildistab Tartus ning on endale loonud maailma kõige nunnuma fotostuudio, mis on omaette vaatamisväärsus. Ma ootasin pikkisilmi, kas ta kunagi seda ka välja rentima hakkab ja jõudsin ära oodata. Olen ääretult õnnelik ja tänulik, et Kristel on oma stuudio uksed mulle lahkelt avanud ning lubab mul pildistada seal buduaarisessioone. Tal on kahtlemata linna kõige buduaarilikum stuudio, kus on super hea loomulik valgus! Mõningaid Kristeli stuudios pildistatud fotosid saad piiluda siit.

Kristeli koduleht: http://kristelvask.eu

Rene Türk (fotograaf)
Renega ei ole mul au olnud isiklikult kohtuda. Avastasin ta Facebookist, kus üks hea tuttav tema postitust jagas. Tema fotod võtsid esimese hooga lausa hingetuks. Väga meisterlik kaamera kasutus, originaalsed ideed ja -teostused. Pildid, kus on elu sees. Igas mõttes. Aga vaadake ja ahhetage ise.

Rene koduleht: http://www.rene.com.ee

Jake Farra (portree, pulma, moe ja ürituste fotograaf)
Huvitava nimega fotograaf, kellega mul siiani samuti silmast silma kohtuda pole veel õnnestunud. Aga olen piilunud tema fotosessioonide pakette ja tõsimeeli mõelnud ka ise minna. Jake on musternäide sellest, kui hea suhtleja, sümpaatne ja huvitava sisemaailmaga võib üks fotograaf olla. Mulle väga meeldib lühifilm, mis temast tehtud on: https://www.youtube.com/watch?v=-qIWzsA81g4  

Jake koduleht: http://fotograafia.ee

Riina Vaikmaa (buduaari, akti ja poolakti fotograaf)
Riina portreed ja buduaarifotod on imetlusväärsed! Ta hakkas mulle esmalt silma hea töötlemisokusega (just värvide osas). Ja nii nagu Riinale, meeldib ka mulle teha ilusaid, selgeid, värvilisi pilte. Riina sõnul see ongi just see, mida kliendid soovivad. Ta ei pane palju rõhku eritöötlustele (erinevad presetid ja toonid), pigem suudab serveerida kõik ehedas naturaalsuses. Temalt olen õppinud seda, et ilus, kumavalt särav, loomulik nahatoon on hea portree või buduaarifoto võti. Ja uskuge mind, seda ei olegi alati nii lihtne saavutada ja välja timmida. Vaja on oskuslikku silma ja kätt.

Aitäh Riina, sa oled eneselegi teadmata mulle väga palju läbi enda fotode õpetanud ja ma siiralt loodan, et leian kunagi kiires tempos ka aja tulla sinu juurde enda meisterlikkust veelgi täiendama!

Riina koduleht: http://www.riinavaikmaa.co

Andres Jalak (tootefotod- ja arvutigraafika)

Andres oli minu esimene stuudiofoto õpetaja. Väga imetlusväärne ja fenomenaalne inimene, kes kiire töötempo juures alati leidis aega ja lahkust teisi fotograafe nõustada ja koolitada. Ma tean kuidas tal koguaeg tuli takus oli, ometi ei öelnud ta mittekunagi, et tal pole sinu jaoks aega. Aitas mind minu algusaastatel nõu ja jõuga väga palju.

Andres on väga hea süsteemide ehitaja ja automatiseerija. Ma ei ole kohanud ühtki teist inimest, kes nii andekalt kõike automatiseerida suudaks. Tänu Andresele on meil, fotograafidel, pildipood, kus saame näidisgaleriisid teile jagada ja kus teie, kliendid, saate mugavalt pilditellimusi vormistada.

Andres alustas perede pildistamisega, samuti on ta andekas pulmafotograaf. Täna pildistab kas ainult või põhiliselt tootefotosid. Tema juurde olen aeg ajalt ikka mõne tootefotosid sooviva kliendi saatnud kui endal jõud üle ei käi. Tema käe all valmivad ka ilusad käsitööalbumid, reklaambrozüürid ja kodulehed. Mitmekülgselt andekas inimene ja minu tutvusringkonnas üks ja ainus photoshopiguru, kes teab photoshopist kõike.

Andrese koduleht: http://www.stuudio.com

 

Aitäh kõikidele nimetatud fotograafidele, et te mulle ikka ja jälle inspiratsiooni pakute. Ja aitäh ka kõikidele neile fotograafidele, keda ma siin ei nimetanud, ent kelle töid samuti imetlen. Meil on üksteiselt õppida palju ja mida rohkem meid turul on, seda enam me pingutame ning lõppkokkuvõttes on klient see, kes sellest kõigest veel enam võidab!

Ja muidugi, ootan kõiki ikka pildistama. Vajaliku info sessioonide kohta leiad siit.

 

Foto: pärineb Google avarustest

One comment

  1. Tänan sind armas Gitta, tegid mu päeva päikeseliseks ja rõõmsaks. Eks kõik see mida teeme ja kuidas areneme tuleb vaid rohke praktika ja ajaga! Tuleb teha seda, mida armastad ja pidevalt end proovile panna. Ootan Sind!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *