_IGP1595

Fotomeigi nõuanded professionaalilt

Hästi tehtud fotomeik annab piltidele väga palju juurde. Kas head fotomeiki on võimalik teha ka endal või peaks ikka kasutama profi abi? Mis on oluline fotomeigi tegemisel ja milliseid imesi sellega saab korda saata?

Otsisin üles professionaalse meigikunstniku Lenneli, kes on õppinud Lana Vallo meigikoolis ja Venemaa tippgrimmeerija Irina Abõzova käe all ning palusin temal nendele küsimustele vastata.

Lenneli on teinud meike lugematul korral fotodele, pulmadesse, sünnipäevadele. Samuti muusikavideole, Kanal2 saatele, Oskana Tanditi moeshowl ja paljudele teistele huvitavatele projektidele.

Ja palun, siin on sulle fotomeigi parimad nõuanded Lennelilt.

Mille poolest erineb fotomeik tavalisest meigist?

Fotomeik erineb tavalisest meigist väga mitmel moel. Minu jaoks kõige olulisem on fotomeigi puhul näo modelleerimine ja ruumilisuse loomine. Kuna foto võib moonutada värve, siis on fotomeigi puhul oluline valida õiged põhja, põskede ja silmade toonid. Samuti peaks fotomeik olema tugevam tavameigist ja hajutus kindlasti hästi tehtud.

 Üks asi, mis on fotomeigi tegemisel kõige olulisem?

Minu arvates ei olegi ühte kindlat märksõna, mis on nüüd kõige olulisem. Kõige olulisem on tervik kokku – ilus inimene on meigi abil tehtud veel ilusamaks ja rõhutatud tema parimaid omadusi.  

Millised on sinu 3 parimat/olulisimat soovitust hea fotomeigi tegemiseks?

Fotomeik olgu tumedam, kui igapäeva meik. Võimalkult vähe kasutada pärlmutrit, sest selle vales kohas kasutamine võib fotol halb välja näha. Põskede modelleerimise ja põsepunaga ei tasu koonerdada, sest foto niikuinii kaotab sellest enamuse ära ja siis jääbki alles kaame nägu.

Kui oluline on näokontuuridega mängimine? Mida see annab ja milline võiks olla kiire ja lühike juhis kui ma ise seda teeksin?

Näokontuuridega mängimine ehk näo modelleerimine on vaata, et üks olulisemaid asju üldse fotomeigis. Foto pealt ei tundu asjad nii ruumilised, kui seda pole taotluslikult ruumilisemaks muudetud. Nii nagu hea fotograaf vaatab, et asjad ja inimesed peavad olema õigetel kaugustel ja nurga all, et näha välja loomulik, siis mina vatan, et nägu jääks võimalikult loomulik ja nö 3D.

Ehk siis näo modelleerimine ongi näo ruumiliseks muutmine. Aga mitte ainult – sellega on ka võimalik rõhutada inimese näokuju või seda natuke muuta. Näiteks laupa või lõuga väiksemaks, kandiline ovaalsemaks, põselohud veel rohkem lohku ja sarnaluud välja tuua. Aga samas kõik olenebki inimese enda näokujust ja eripärast. Nagu enne ka juba ütlesin, et lähtun sellest, mis on kõige paremad omadused ja toon need meigi abil esile.

Ideaalse ovaalse näokuju puhul käib modelleerimine näiteks nii: tumedamad varjud laubale, nina külgedele, sarnaluu alla ja lõua alla. Heledamad kohad kulmude vahele või laubale, ninale, sarnaluudele, huule ülemiste kontuuride peale, lõuale, kulmude alla.

 Ma nüüd tean küll, kuidas head fotomeiki teha ja oskan ennast ise ka meikida. Miks kasutada professionaali abi?

Professionaal oskab lugeda teie nägu ja vastavalt sellele valida meigi, toonid, tehnikad jne. Suure tõenäosusega on professionaali meigikohvris suurem valik tooteid ehks siis valikuvõimalus ja kvaliteetsed tooted. Mugav on istuda tooli ja lasta ennast ilusaks teha pluss tulemus on ka super piltidel.

Kui kaua võtab sul aega hea fotomeigi tegemine ehk kui palju peaks selleks aega varuma?

Fotomeigi tegemine võtab aega olenevalt meigist pool tundi kuni tund, keerulisemate fantaasiameikide puhul rohkem.

Kuidas võiks oma näo eelnevalt ette valmistada ja kas üldse peab midagi endaga enne tegema?

Enne fotomeigi tegemist võiks olla nahk eelmisel päeval kooritud ja korralikult niisutatud.

Kui palju infot on sul vaja teada fotode kohta, mida tegema hakkame?

Mida rohkem infot seda parem, sest lähtun alati meigi tegemisel inimese soovist, fotograafi soovist, inimese näokujust ja olekust, tema riietusest ja temaatikast, soengust jne. Kõik on tähtis, et saada parim tulemus. Samuti erineb värvilise ja must-valge foto meik.

Mida hea fotomeigiga saavutada annab? Kas kortsud, kottis ja sinised silma alused saab ära varjata ja paistes huult peita?

Mul on olemas neutralisaatorid, mis ei kata paksu kihiga silmaalust vms kohta, vaid neuraliseerivad suurepäraselt probleemse koha. Värvideks on lõhe, sirelililla, roheline, kollane. Tavainimene imselt selliseid asju ei oma ega oska ka kasutada. Ma saan maigiga palju muuta ja varjata.

Kas inimesed üldjuhul teavad, millist meiki nad soovivad või jäetakse sulle vabad käed?

Inimesi on täitsa erinevaid, mõned tulevad ja neil on kindel visioon, vahel pean ka ümberveenmist tegema, kuid enamik inimesi usaldavad ja annavad vabad käed.

Minu sessioonidele teeb meike alates 2015 aasta algusest Kristiina Aigro. Kristiina on väga hea väljaõppe ja suure kogemustepagasiga meikar. Siiani on eranditult kõik kliendid tema meikide kohta öelnud vaid kiitvaid sõnu. Minu jaoks Tartu parim fotomeigi tegija! Kui soovid et Kristiina sulle enne sessiooni meigi teeks, ole hea ja anna mulle sellest sessiooni broneeringut tehes teada.

Vaata fotosessioonide võimalusi siit!

 

Fotol meik: Lenneli Noobel

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *