fotomeik professionaalilt Tartus

Fotomeigi nõuanded professionaalilt

Hästi tehtud fotomeik annab piltidele väga palju juurde. Kas head fotomeiki on võimalik teha ka endal või peaks ikka kasutama profi abi? Mis on oluline fotomeigi tegemisel ja milliseid imesi sellega saab korda saata?

Minu küsimustele vastab professionaalne meikar Kristiina Aigro, kes on teinud enamikule minu klientidele fotomeike juba mitmed aastad.

Ole hea tutvusta ennast

Jumestamine on minu suur kirg, hobi ja töö. Seda hetke ei saa millegagi võrrelda, kui naine jumestamise järel ennast peeglist vaatab ning näen tema rõõmu! Jumestuskuntsnikuna olen osalenud mitmetes projektides, videodes, moe-ja lavashowdes. Igapäevaselt teostan päeva-, õhtu-, foto-, pruudi- ja fantaasiameike. Lisaks teen meigikoolitusi nii meik iseendale kui profimeigi variandis. Et jumestus oleks täiuslik  teostan ka kulmuhooldust.

Mille poolest erineb fotomeik tavalisest meigist?

Etteplaneeritud fotosessioonil on professionaalse meigikunstniku jumestus olulisel kohal. Olgu selleks portreesessioon või soov jäädvustada end fotol koos oma lähedastega.
Enda või sõbranna tehtud meik, mis kodus peeglist vaadates tundub perfektne, võib pildil jääda ebaühtlane või üldse mitte välja paista. Järgnevad punktid selgitavad meigikunstniku tähtsat rolli fotosessioonil.

  • Kogenud jumestuskunstnik kasutab kvaliteetseid profitooteid. Sinu igapäevased jumestusvahendid ei pruugi üldse olla sobilikud fotole
  • Fotomeik on oma olemuselt tugevam, kuna tulemus jääb nii päeva- kui stuudiovalguses 40-50% õrnem
  • Eriti must-valge foto puhul, kus värv kaotab tähenduse ning oluliseks muutuvad heledus ja tumedus
  • Fotomeik on suures osas korrektuurmeik, kus vähendadatkse “vead” ja tuuakse esile head
  • Nägu ei tohi läikida, oluline on matt näonahk
  •  Täiuslik jumestus annab enesekindluse kaamera ees poseerimiseks

Too palun välja kõige olulisem asi hea fotomeigi tegemisel?
Oluline on luua terviklik ja täiuslik tulemus nii kliendi kui fotograafi jaoks.

Kui  klient valib siiski fotomeigi ise teha, siis millised on sinu 3 kiiret soovitust hea tulemuse saamiseks?
Kui soov on ikkagi ise teostada fotomeik, siis tee see igapäeva meigist tumedam, vältida pärlmutter tooteid, varjutamine ja esiletoomine kontuurimise näol.

Mis on kontuurimine? Anna palun lühike juhis selle tegemiseks

Kontuurimine ehk näo modelleerimine on näo ruumiliseks muutmine. Aga mitte ainult – sellega on ka võimalik rõhutada inimese näokuju, tuua esile head jooned ja parendada vead. Näiteks muuta laupa või lõuga väiksemaks (lühemaks), nina väiksemaks, nägu kitsamaks, kandiline ovaalsemaks, põselohud veel rohkem lohku ja sarnaluud esile tuua.

Mõned näpunäited. Ideaalse ovaalse näokuju loomiseks lisa varjud (kontuur) laubale, nina külgedele, sarnaluu alla ja lõua alla. Heledus ehk kuma (highlight) kulmuluule, T-tsoonile, sarnaluudele, huule ülemisele kontuurile.

Kui kaua peab aega varuma fotomeigi tegemiseks professionaali juures?

Fotomeigiks tuleks varuda 60 minutit, keerulisemate fantaasiameikide puhul aga kauem. Gruppide puhul ca 30-45minutit inimene.

Kuidas võiks oma näo eelnevalt ette valmistada ja kas üldse peab midagi endaga enne fotomeiki tulekut tegema?

Särava ja puhta ilme jätab hoolitsetud ja eelnevalt puhastatud/kooritud nahk. Lisaks soovitan tähelepanu pöörata detailidele nagu näiteks hoolitsetud kulmukaar ja maniküür.

Kas kortsud ja kotid silma all saab fotomeigiga varjata?

Fotosessioonid ilma professionaalse jumestuseta on enamjaolt ebatäiuslikud. Erti kui me räägime veel 45+ vanuses naistest, kes soovivad fotol samuti head välja näha. Kvalifitseeritud jumestuskunstnik tagab sulle fotol korrektse ja täiusliku välimuse olemata vanusest, kortsudest, tumedatest silmaalustest jne. Ka erijuhtudel nagu sinikad ja paistetused tuleb appi jumestaja, kes need peidab kenasti.

Aitäh Kristiinale vastuste eest! Loodan, et kohtud temaga enne sessioonile tulekut (aja saad broneerida mugavalt minu kaudu).

Vaata fotosessioonide võimalusi siit!

Kristiina Aigro koduleht

Kristiina teeb ka personaalseid ja grupiga meigikoolitusi, kus saad iseennast õppida meikima kui prof. Uuri tema kodulehelt!

Fotod ja meik fotodel: Kristiina Aigro

Fotosessioon Tartus

Fotograaf tartus

 

Rohkem Kristiina tehtud meike leiad siit 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *